Ajdovščina slavnostno odprla nov Gasilski center

datum: 21.09.2025
kategorija: Novice

Ajdovščina je dočakala pomemben dan – odprtje novega Gasilskega centra Ajdovščina. Dolgo pričakovana stavba pod eno streho združuje Gasilsko-reševalni center Ajdovščina, Prostovoljno gasilsko društvo Ajdovščina in Gasilsko zvezo Ajdovščina, slavnostna otvoritev pa je potekala ob Logističnem centru Ajdovščina v vzdušju kulturnega programa in prikazov gasilskih veščin.

Slovesnost se je začela s prihodom častne straže in praporščakov ter nastopom Pihalnega orkestra Burja.Ajdovščina slavnostno odprla nov Gasilski center Voditeljica večera Mateja Rosa je spomnila na pomen gasilstva in napovedala govore, v katerih so gostje poudarili predvsem pomen varnosti, sodelovanja in skupnosti. Župan Tadej Beočanin je ob tem dejal, da se prava vrednost novega centra ne meri v številkah, temveč v tem, da gasilke in gasilci končno dobijo pogoje, ki si jih zaslužijo, celotna skupnost pa večjo stopnjo varnosti.

Direktor javne gasilske službe Blaž Mlečnik je poudaril: »Projekt Direktor javne gasilske službe Blaž Mlečnik postavitve novega gasilskega centra ni bil le gradbeni podvig. Bil je projekt zaupanja, sodelovanja, poguma in vztrajnosti. In kot v gasilstvu radi poudarjamo – brez ekipe ne zmore nihče.« Minister za obrambo Borut Sajovic pa je v svojem govoru dodal: »Primorska je z vsakim takšnim dogodkom varnejša. Dejanja, delo in rezultati štejejo. Ajdovščina, središče te ponosne in uporniške doline, je zgled tudi drugim občinam. Danes je bila ta prizadevnost in racionalna organiziranost nadgrajena z novim Gasilskim centrom. Poklon in priznanje županu, občinskemu svetu, občinski upravi,Minister za obrambo Borut Sajovic gasilkam in gasilcem ter vsem občankam in občanom za njihovo podporo.«

Dogajanje so popestrili pionirčki PGD Ajdovščina, gasilci PGD Podnanos s prostostoječo lestvijo ter plezalec Gasilsko-reševalnega centra, ki je s svojo tehniko osvojil stolp. Vrhunec večera je sledil, ko so gasilci po jeklenici prenesli trak, župan in predstavniki gasilskih organizacij pa so ga skupaj prerezali. Ob tem so se odprla garažna vrata in bila predstavljena nova vozila.

Ajdovščina slavnostno odprla nov Gasilski center 

Ajdovščina slavnostno odprla nov Gasilski centerSlovesnost je sklenila še ena glasbena točka Pihalnega orkestra Burja, voditeljica pa je prisotne povabila k ogledu prostorov novega centra in prijetnemu druženju. Vzdušje se je nato preselilo na gasilsko veselico, kjer so gasilci obeležili tudi 100-letnico Prostovoljnega gasilskega društva Ajdovščina.

Novi center, vreden skoraj pet milijonov evrov, bo gasilkam in gasilcem omogočil sodobne pogoje za delo in usposabljanje ter tesnejše sodelovanje z drugimi službami zaščite in reševanja. Ajdovščina pa je z njim pridobila dom, ki krepi skupnost in nosi sporočilo solidarnosti.

Foto: Pručka