Slovenska reprezentanca z lokavškim modelarjem srebrna na EP v Toskani!

datum: 14.08.2012
kategorija: Novice

To poletje si bomo v Ajdovščini zapomnili po odličnih športnih uspehih in podvigih. Tokrat čestitamo Dušanu Slokarju iz Lokavca, članu slovenske modelarske reprezentance, ki je na evropskem prvenstvu v Toskani osvojila srebro.

EP v prostoletečih jadralnih modelih, avgust 2012 Od 4. do 12. avgust je v italijanski pokrajini Toskana, v kraju Lucca Capannori, potekalo evropsko prvenstvo v prostoletečih jadralnih modelih kategorij F1A, F1B in F1C. Reprezentanca slovenskih modelarjev za kategorijo F1B (gumenjaki), ki so jo sestavljali Dušan Slokar, član ŠMD Lokavec ter Tomaž in Luka Hribar, oba člana AK Celje, je osvojila srebrno medaljo in tako postala druga najboljša v Evropi. Prvo mesto je zasedla reprezentanca Finske in tretje reprezentanca Latvije.

Že sicer uspešni domači modelarji so tako ponovno dokazali, da so mojstri svojega tehničnega športa. Čestitke Dušanu!