Po napornih sestankih še športno druženje za dober namen

datum: 25.01.2008
kategorija: Sporočila za javnost

Na ajdovskih Policah se je v sredo zvečer odvila atraktivna malo-nogometna tekma med ekipo Vlade RS in ekipo severnoprimorskih politikov in podjetnikov. Dogodek je družabno okronal sicer naporni dvodnevni delovni obisk Vlade RS na Severnem Primorskem. Dodatni namen druženja ob športu pa je bilo zbiranje prostovoljnih prispevkov za urejanje športnih površin okoli nove šole v Šturjah. Ekipa Vlade RS pa je šoli v Šturjah poklonila 5000 evrov. Z rezultatom sta bili zadovoljni obe ekipi – tekma se je namreč zaključila z neodločenim izidom 3 : 3.

Skupinska fotografija obeh ekip Morda je srečo obema ekipama prinesla poslanka Eva Irgl z uvodnim strelom v prekrasnih salonarjih z vrtoglavo visokima petama. Atraktivno igro bolj ali manj iznajdljivih tekmovalcev je nagradila številna publika – tribune ajdovskih Polic je zasedlo med 500 in 600 obiskovalcev, med katerimi je bilo tudi mnogo znanih obrazov iz domačih in tujih logov. Če smo v prvem polčasu gledali bolj medlo igro, se je tempo v drugem polčasu razživel. Domači so kmalu po začetku kar dvakrat zatresli mrežo Dimitrija Picige (direktor STO) in povedli s 3 : 1. Takoj nato je sledila minuta odmora na zahtevo gostujočih igralcev. Župan Marjan Poljšak čestita kapetanu gostujoče ekipe Janezu Janši Strategija je bila očitno pravilna, saj je v naslednjih minutah na igrišču završalo. Drugi gol za goste, ki bi mu lahko rekli tudi gol tekme, je skorajda iz sredine igrišča zabil gost gostujoče ekipe, profesionalni nogometaš Miran Pavlin. Nekaj minut pred koncem je padel še zadnji gol, ki je rezultat izenačil na 3 : 3. Tako igralci kot gledalci smo bili kar zadovoljni s sodnikoma Alojzom Žerakom iz Branika in Davidom Mugerlijem iz Nove Gorice, ki sta korektno opravila svoje delo. Nagrado za zmagovalca je župan Občine Ajdovščina Marjan Poljšak "dosodil" gostom ter jo izročil kapetanu Janezu Janši. Družabno srečanje ob športu in za dobre namene je tako prijazno okronalo delovni obisk predstavnikov Vlade RS na severnem Primorskem.

pripravila SH

p.s.: Na spletni strani TIC Ajdovščina je objavljena foto-reportaža s športnega srečanja med visoko politiko ter regijskimi političnimi in gospodarskimi veljaki. Vabljeni k ogledu: http://www.tic-ajdovscina.si/?vie=cnt&id=2008012810241495&lng=slo