Ne spreglejte: zunaj je poziv za Počitniško delo

datum: 09.05.2024

Občina Ajdovščina tudi letos namenja mladim možnost nabiranja prvih delovnih izkušenj v občinskih javnih zavodih. Na voljo je 44 raznolikih delovnih mest na 15 javnih zavodih z urno postavko 6,90 neto, kar je več kot leto poprej. Mladi, vabljeni k prijavi!

Počitniško delo Občina Ajdovščina omogoča že osmo leto zapored. Odličen odziv in dobra organiziranost vsako leto znova k študentskem delu v javnih zavodih privabita večje število dijakov in študentov. Zanimanje dijakov in študentov za opravljanje počitniškega dela pa je iz leta v leto večje zlasti zaradi raznolikosti ponudbe del. Želja Občine je vsekakor spodbuditi dijake in študente k aktivnemu preživljanju počitnic, jim omogočiti spoznavanje del na različnih področjih javnega sektorja in jim omogočiti vključevanje v aktivno udejstvovanje v skupnosti. Delovna mesta za dijake in študente so letos razpisana v 15-ih občinskih zavodih in občinski upravi. Delo se bo izvajalo v času šolskih oziroma študentskih počitnic. Posamezen dijak oz. študent bo lahko opravil največ 120 ur preko napotnice, urna postavka znaša več kot lani, in sicer 6,90 EUR neto. Skupaj bodo dijaki in študentje v javnih zavodih opravili več kot 4300 ur. Na poziv se lahko prijavijo dijaki in študentje, starejši od 15 let, s stalnim prebivališčem v občini Ajdovščina, posamezna ustanova pa je za opravljanje dela določila tudi svoje pogoje, ki so navedeni v javnem pozivu. Prednost bodo imeli kandidati z višjimi zaključnimi ocenami, po potrebi pa bodo s kandidati opravljeni tudi razgovori. Največ razpisanih mest je usmerjeno v delo z otroki v sklopu počitniškega varstva, večje število mest je tudi na področju zdravstva in farmacije ter drugih oblik delavnic, ki jih javni zavodi tekom počitnic prirejajo. Na javni poziv se je mogoče prijaviti do 24. maja 2024, preko spletne prijavnice. Več informacij pa najdete v razpisnih pogojih.