5. maj. Ajdovščina.

datum: 03.05.2024

Praznični teden bo zaokrožilo slavje ob 5. maju, prazniku občine Ajdovščina. Proslava, na kateri se bomo najzaslužnejšim v občini oddolžili s podelitvijo najvišjih letošnjih občinskih priznanj, bo v nedeljo, 5. maja, potekala na Lavričevem trgu. Sledil ji bo koncert Nine Pušlar. Cenjene občanke, spoštovani občani, prijazno povabljeni.

Občinski svet Občine Ajdovščina je na svoji aprilski seji potrdil predlog Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, nagrajencem pa bodo priznanja slovesno izročena na proslavi, po svečanem nagovoru župana Tadeja Beočanina. Zgodba letošnje proslave, ki jo povzema slogan »izvir navdiha, tok napredka«, predstavlja srčni utrip življenja ob Hublju, osrčju razvoja naših krajev, skozi čas. Oblikovali jo bodo plesalke in plesalci Plesnega centra ADC in Moški pevski zbor Srečko Kosovel. Po proslavi bo enourni premor za pripravo odra in prizorišča za naslednje dejanje. V tem času bo na Lavričevem trgu potekala degustacija vin Zavoda za turizem Vipavski Križ. Ob 20. uri pa bo sledil že težko pričakovan koncert Nine Pušlar.

V primeru slabega vremena bo proslava 5. maja ob 18. uri potekala v Dvorani prve slovenske vlade, koncert Nine Pušlar pa bo teden dni kasneje, v nedeljo, 12. maja, ob 20. uri.