Namera za sklenitev neposredne pogodbe o brezplačni uporabi v k. o. Ajdovščina

datum: 10.05.2024
kategorija: Obvestila - občinske nepremičnine

Občina Ajdovščina objavlja namero za sklenitev neposredne pogodbe o brezplačni uporabi za prostor na Goriški cesti 17 v k. o. Ajdovščina.

Na podlagi 52. in prvega odstavka 68. člena Zakona o stvarnem premoženju države in samoupravnih lokalnih skupnosti (Uradni list RS, št. 11/2018, 79/2018 in 78/23-ZORR, v nadaljevanju ZSPDSLS-1), v povezavi z 19. členom Uredbe o stvarnem premoženju države in samoupravnih lokalnih skupnosti (Uradni list RS, št. 31/2018), Občina Ajdovščina, Cesta 5. maja 6a, 5270 Ajdovščina na spletni strani www.ajdovscina.si v rubriki Javna naročila in razpisi, Obvestila – občinske nepremičnine, Občina Ajdovščina objavlja

NAMERO

Občina Ajdovščina namerava skleniti neposredno pogodbo, s katero bo oddala Zdravstvenemu domu  Ajdovščina v brezplačno uporabo prostor št. 1 (cca 39,40 m2), v pritličju stavbe na naslovu Goriška 17, Ajdovščina, za namene izvajanja zdravstvene dejavnosti (v širšem pomenu, tudi za shranjevanje stvari, povezane z izvajanjem zdravstvene dejavnosti).

Pogodbeno razmerje se bo sklenilo za obdobje 5 let, z možnostjo podaljšanja še enkrat za pet let. Razmerje brezplačne uporabe je deloma opredeljeno z določbami ZSPDSLS-1 (prepoved dajanja v najem, podnajem; določba o vračilu neupravičeno prejete koristi; določba o plačilu obratovalnih in drugih stroškov), v preostalem pa ga bo v pogodbi enostransko opredelila Občina.

Rok za prijavo morebitnih drugih interesentov na objavljeno namero je 20 dni od objave te namere na spletni strani Občine Ajdovščina. Izjavo o interesu se poda pisno na naslov Občine (lahko tudi po elektronski pošti), s sklicem na to namero in številko 3520-15/2024 V primeru prijav oz. več interesentov, bo Občina preverila ali interesent izpolnjuje zakonske pogoje za sklenitev razmerja brezplačne uporabe (prvi odstavek 68. člena ZSPDSLS-1) ter interesente za sklenitev pogodbe zaprosila za dokazila in pojasnila v zvezi s tem, kot tudi za pojasnilo oz. izjavo o namenu uporabe prostora za izvajanje zdravstvene dejavnosti.

Občina lahko do sklenitve pogodbe postopek oddaje v brezplačno uporabo ustavi brez kakršnekoli odškodninske odgovornosti.

Za dodatne informacije o pravnem poslu lahko pokličete v času uradnih ur, na (05) 365 91 17 (Vida Šuštar).

Tadej BEOČANIN l.r., župan

Številka: 3520-15/2024-2