Namera za sklenitev neposredne najemne pogodbe v k. o. Ajdovščina

datum: 07.05.2024
kategorija: Obvestila - občinske nepremičnine

Občina Ajdovščina objavlja namero za sklenitev neposredne najemne pogodbe v k. o. Ajdovščina.

Na podlagi 52. člena Zakona o stvarnem premoženju države in samoupravnih lokalnih skupnostih(Uradni list RS, št. 11/2018, 79/2018 in 78/23-ZORR, v nadaljevanju ZSPDSLS-1) in 19. člena Uredbe o stvarnem premoženju države in samoupravnih lokalnih skupnosti (Ur. l. RS, št. 31/2018), Občina Ajdovščina, Cesta 5. maja 6/a, 5270 Ajdovščina na spletni strani www.ajdovscina.si v rubriki Javna naročila in razpisi, Obvestila – občinske nepremičnine, objavlja

NAMERO

Občina Ajdovščina  namerava z interesentoma skleniti neposredno pogodbo, s katero bo oddala v najem prostore v  stavbi  na parc. št. 1252/24 k.o. 2392 Ajdovščina, in sicer kot dva predmeta najema:

A) prostore (skupaj 35,10m2)  v vzhodnem delu;

B) preostale prostore (skupaj 198,4 m2),

oboje  z  možnostjo souporabe pripadajočih zunanjih površin navedene parcele. Objekt je v slabem stanju (počena stekla na oknih, slaba streha itn.)  in nima električne napeljave.

Izhodiščna mesečna  najemnina znaša 0,5 €/m2. Najemno razmerje za posamičen predmet se bo sklenilo po metodi neposredne pogodbe, za obdobje 5 let, z  možnostjo podaljšanja in pa z odpovednim rokom 3 mesece, brez navajanja razlogov. Preostala določila pogodbenega razmerja opredeli najemodajalka (videno-najeto, vsa potrebna vlaganja v objekt so izključno strošek najemnika, najemnik sam oz. z najemnikom preostalih prostorov pregradi predmet najema od preostalih prostorov, določila o vzdrževanju in rabi parcele…).

Morebitni interesenti za sklenitev pogodbe  pisno izrazijo svoj interes v roku 20 dni od dne objave te namere na naslov Občine Cesta 5. maja 6a, Ajdovščina  ali po  elektronski pošti  na e-naslov obcina@ajdovscina.si , s sklicevanjem na št. 3521-10/2023 in navedbo ali se njegov interes nanaša na predmet A ali B. V primeru več interesentov za posamičen predmet se bodo izvedla pogajanja,  najemno razmerje pa se bo sklenilo z zainteresiranim ponudnikom, ki bo ponudil najvišjo ceno za mesečni najem. Za morebitna vprašanja o predmetu najema ali vsebini najemne pogodbe, se lahko obrnite na Vido Šuštar, višjo svetovalko za nepremičnine občine.

Župan Občine Ajdovščina lahko kadarkoli do sklenitve pravnega posla-podpisa pogodbe, postopek brez obrazložitve in brez odškodninske odgovornosti ustavi.

Tadej Beočanin, l.r., župan

Namera z grafično prilogo